8/11/2010 16:17new
Dotazy specifické pro přírodovědeckou fakultu.
Daniela Uhrinová
17/5/2021 12:25new
Nepřijetí s vysokým percentilem
A na co konkrétně se budete odvolávat? Já jsem také nepřijata pro neprospěch na Lékařskou genetiku a mám kolem 598 bodů z 600. Avšak nevím, na co přesně se mám odvolávat, když jsem ani nesplnila hranici.
Lucie Zuzčáková
18/5/2021 15:53new
Taky mi z TSP vyšel vysoký percentil (i když ne tak super jako u tebe). Letošním přijímacím řízením jsem taky zklamaná. Překvapuje mě, že třeba přf UPOL nebo přf UK budou dělat přijímací testy normálně ale na MUNI to nešlo. Známky jsem nikdy moc neřešila, protože na valnou většinu VŠ už nikoho nezajímají.. a pak šup, korona a je vše jinak. Tak budu zkoušet příští rok. Přeji hodně štěstí ;)
Ihor Kozlov
8/6/2021 14:26new
Řešení diskriminačních problémů
Dobrý den.
Bohužel se kvůli diskriminační a segregační politice vlády České republiky nebudu moci zkoušky zúčastnit prezenčně, protože zahraničním studentům stále nejsou udělována víza (i když vízum bylo schváleno, a obyvatelé ČR se již mohou shromažďovat ve stovkách v kavárnách a restauracích, a k tomu stačí jenom „ prohlášení“) a podle zkušeností mých známých příjezd pomocí bezvízového režimu mezi Ukrajinou a Českou republikou s pravděpodobností 50% ohrožuje deportaci s zákazem vstupu na 3 roky.
Mohli byste prosím objasnit, projednává univerzita otázku o psaní zkoušek online, jako většina univerzit v České republice? Pokud ne, proč univerzita přijímá platby za přihlášky a nevaruje, že napsát zkoušky budou mít šance pouze občané vybraných zemí Evropské unie? Protože přijetí na univerzitu je pro mnohé osudové a hrozí ztrátou roku života, nelze si představit, že by jedna z nejlepších univerzit v České republice zacházela s osudy lidí tak nezodpovědně.
Děkuji
Anna Fatyanova
9/6/2021 17:47new
Dobrý den. Nejsem si jistá, že jsem plně pochopila o čem mluvíte, ale přijimací zkoušky se konaly online v dubnu pro většiny uchazečů. Jsem uchazečka z Kazachstánu, ale dostala jsem se na TSP a byla jsem příjata na přírodovědeckou fakultu.
Ihor Kozlov
10/6/2021 15:35new

Mohu Vám jenom závidět. Masarykova univerzita na rozdíl od jiných vysokých škol takovou příležitost pro magisterské programy neposkytuje. Na četné žádosti o přehodnocení tohoto diskriminačního rozhodnutí dostávám pouze takové odpovědi. Citát:

Zkouška je písemná a bude potřeba se na zkoušku dostavit.

Je mi líto, že Vám nemohu dát příznivější zprávu.
last modified 11/6/2021 05:30 new
S tou generalizací bych byl opatrný. Včera jsme měli přijímací zkoušky na magisterské studium online a účastnili se jich i uchazeči z Ukrajiny. Neobviňujte celou MU. Jde o podmínky konkrétního programu.
Ihor Kozlov
11/6/2021 05:54new
Pokud je to pravda, pak se mohu jen omluvit a vyjádřit své překvapení, proč se zkoušky v některých oblastech provádějí online, v jiných nikoli. Nakonec to zní, k mé lítosti, nelogicky.
17/6/2021 15:00new

Dobrý den,
uchazeče jsme kontaktovali a je řešeno emailem.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Beata Szymczysková
16/6/2021 12:09new
Pozvánka k přijímacímu řízení
Dobrý den,
stále mi nepřišla pozvánka k přijímacímu řízení pro navazující magisterské studium - obor Mikrobiologie. Nemám žádné dokumenty ani v e-přihlášce. Možná ještě přesné datum není upřesněno, ale přijde mi to podezřelé, aby termín stále nebyl znám. Proto se ptám, zda nedošlo k nějaké chybě a mně se požadované informace nezobrazily.
Předem děkuji za odpověď.
17/6/2021 22:46new

Dobrý den,

aktuální termíny přijímacích zkoušek naleznete na:
https://www.sci.muni.cz/pro-uchazece/navazujici-magisterske-studium/prijimaci-rizeni

Pozvánka s upřesněním času a místa bude uvedena v e-přihlášce nejpozději 10 dnů před konáním zkoušky.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
8/11/2010 16:20new
Dotazy specifické pro fakultu informatiky.
Ondrej Franko
1/2/2021 13:04new
Prominutí prijímačiek s Matematickou olympiádou
Dobrý deň, hlásim sa na odbor Informatika a chcel by som požiadať o prominutí prijímačiek vďaka umiestneniu ako úspešný riešiteľ krajského kola matematickej olympiády kategórie A na Slovensku. Niekde je napísané, že cez e-prihlášku môžem poslať iba tú žiadosť a nie prílohy a teda ak správne chápem by som v tomto prípade mal poslať kópiu internetovej stránky s výsledkovou listinou poštou (?) ale niekde je zase napísané, že prílohy treba poslať poštou iba v prípade, že sú notársky overované. Teda mám túto stránku ako prílohu vložiť spolu so žiadosťou do e-prihlášky alebo mám vytlačiť webovú stránku a poslať ju poštou?
last modified 1/2/2021 17:40 new
Moje představa (jako proděkana zodpovědného za přijímací řízení) je, aby uchazeči, kteří se k nám hlásí jako úspěšní řešitelé středoškolských soutěží, nemuseli tyto svoje úspěchy složitě dokládat. Mělo by stačit (i elektronicky) poslat výsledkovou listinu dané soutěže, resp. kopii diplomu s odkazem, kde lze úspěch ověřit. Nic úředně ověřovat nebo posílat poštou není třeba.

Cituji z formuláře k žádosti o prominutí: "VARIANTA 7,8 - uchazeč doloží účastnickým listem či diplomem, případně kopií výsledkové listiny pořadatele (stačí strana se jménem uchazeče, ale musí být patrno, o jakou soutěž a které kolo se jedná, včetně bodového zisku a roku soutěže). Na dokument uchazeč uvede webovou adresu (i rukou), kde lze výsledek ověřit."
Martin Matouš
31/3/2021 20:49new
Maturita v září

Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda se mohu úspěšně účastnit přijímacích zkoušek i v tom případě, že k maturitě budu připuštěn a úspěšně ji složím až v září? Mnohokrát děkuji za odpověď.

Martin Matouš
last modified 2/4/2021 21:05 new

Dobrý den,
přijímací zkoušky se samozřejmě můžete zúčastnit, ale ke studiu nemůžete být zapsán, dokud neprokážete složení maturitní zkoušky. To zpravidla proběhne tak, že předložíte úředně ověřenou kopii maturitního vysvědčení u zápisu ke studiu. Pokud maturujete až v září, zeptejte se na studijním oddělení Fakulty informatiky, jak máte postupovat, měla by Vám však poskytnout náhradní termín zápisu, u kterého pak kopii vysvědčení dodatečně odevzdáte.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Jan Březík
29/4/2021 08:15new
Potřebný percentil pro rok 2021
Dobrý den, rád bych se zeptal jaký bude letos potřebný percentil pro přijetí ke studiu? Popřípadě kdy se to dozvíme? A také by mě zajímalo, jestli je možné, že i když je někdo těsně pod čarou, tak je přijat ke studiu (protože ne všichni kdo jsou na danou fakultu přijati, na ní nakonec chtějí jít..)? Děkuji za odpověď.
29/4/2021 22:18new

Dobrý den,
percentil je údaj, který uvádí, jaké procento uchazečů napsalo danou variantu testu stejně, nebo hůř než Vy. Máte-li tedy percentil 80, znamená to, že patříte mezi 20% nejúspěšnějších řešitelů dané varianty testu. Vzhledem k této podstatě výsledku tak není možné dopředu stanovit minimální hranici nutnou pro přijetí. Vždy totiž záleží na počtu a úspěšnosti uchazečů. Pro získání velmi hrubé představy se však můžete podívat na percentil posledního přijatého uchazeče o studium daného studijního programu v minulém přijímacím řízení. Tento údaj je veřejně dostupný na stránce daného studijního programu.
Být přijat ke studiu může být i uchazeč, který se nachází pod čarou, jelikož k zápisu ke studiu se nemusí dostavit všichni uchazeči.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Jan Březík
30/4/2021 11:56new
Děkuji za rychlou odpovědět. A nevíte tedy kdy budou uchazeči znát výsledek příjímacího řízení? Na konci testu nám dohlížející sdělil že výsledky budou k dostání do 3.5, avšak jsem úplně nepochytil, zda se jedná pouze o výsledný percentil (ten už je zveřejněn), či o "celkový výsledek" (zda jsme ne/přijati).
Jan Březík
30/4/2021 12:00new
tak už nic, toto info je již dopsané v přihlášce
8/11/2010 16:23new
Dotazy specifické pro pedagogickou fakultu.
Judita Jelínková
2/2/2021 10:44new
Uvolnění z TV na střední škole
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli budu přijata na studium učitelství prvního stupně i v případě, že jsem poslední rok teď na gymnáziu měla uvolnění, které mě, ale nijak neomezuje pro vykonávání jakéhokoli sportu či aktivity v budoucnu. Děkuji za odpověď
2/2/2021 20:56new

Dobrý den,
pro fakultu je relevantní pouze úředně ověřená kopie maturitního vysvědčení. Není třeba žádným způsobem dokládat fyzickou zdatnost a podobně.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Hana Hauserová
27/2/2021 15:08new
Studium Logopedie bez SZZ z Logopedi
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda se mohu přihlásit na navazující magisterské studium Logopedie i v případě, že nemám složenou SZZ z Logopedie, ale mám vystudovaný obor Historie se zaměřením na vzdělávání na FPE ZČU.
Děkuji
27/2/2021 17:48new

Dobrý den,
v podmínkách přijetí na tento studijní program je uvedeno následující: "Uchazeč se musí prokázat SZZ na bakalářské úrovni z inkluzivní speciální pedagogiky a SZZ na bakalářské úrovni z logopedie a surdopedie a absolvovat přijímací testy z inkluzivní speciální pedagogiky a z logopedie a surdopedie."

Více informací naleznete zde v sekci Přijímací zkouška a podsekci Logopedie: https://www.ped.muni.cz/pro-uchazece/navazujici-magisterske-studium/podminky-a-kriteria-prijeti-ke-studiu#prijimaci-zkouska

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Nikola Drescher
17/5/2021 12:48new
Angličtina
Tak co říkáte, angličtináři? Letos je ta hranice pro přijetí docela masakr, co?
Nikola Drescher
17/5/2021 15:04new
Jeste tam neni nahrana, ale mela jsem 155b a nedostala jsem se. Oproti lonskym 105b pro kombinovany studium je to letos masakr :-D
17/5/2021 15:16new
Jo tak to je mazec no ...s těmi svými 134 body jsem byl celkem v klidu a ejhle... 😀
Nikola Drescher
17/5/2021 15:45new
Jo, ja byla taky vklidu. Prakticky uz jsem chtela slavit. Ale jak jsem mela v TSP: Don't count your chickens before they hatch :-D
Pavlína Janurová
17/5/2021 18:07new
Nemuze byt ta letosni vysoka hranice zpusobena prominutim prijimacek za zkousku z anglictiny? Nebo to bylo uz i loni? Ja mam FCE, ale nevedela jsem, ze by mi prominuli cele prijimacky vcetne tsp a tak jsem o prominuti nezadala a ted jsem neprijata :( Myslela jsem, ze musim byt nekde pod carou, ale kdyz vidim kolik jste meli vy a taky se nedostali, tak ziram.
Barbora Slavíková
17/5/2021 18:09new
To teda nevím... každopádně nečekala jsem, že když mám percentil 93, tak že mě nevezmou. Odvolám se, ale jak koukám, tak to asi stejně nemá cenu čekat, že by mě přijali na body, protože mám jen 126 celkem.
Pavlína Janurová
17/5/2021 18:41new
Ty jo, s tim by ses dostala snad i na prava :D :D snad mas prihlasku i jinam
Martina Coufalová
19/5/2021 17:28new
Podle mého názoru se ta hranice posunula přesně z tohoto důvodu. Přijali několik uchazečů s FCE a zvedla se i bodová hranice.
Pavlína Janurová
20/5/2021 09:27new
Asi ano. Zajimalo by me, jestli tyhle podminky budou i do budoucna nebo jestli to bylo jenom letos kvuli corone. To by si pak kazdy udelal zkousku a bylo by, protoze je to mnohem jednodussi nez delat tsp.