Vlákno: TSP obecně/
Laura Siudová
5. 5. 2022 15:50nové
Přijetí na právnickou fakultu
Dobrý den,

mám dotaz ohledně přijetí na magisterský obor Právo a právní věda. Nebyla jsem přijata z kapacitních důvodů. Jsem umístěná přibližně o 15 míst od posledního přijatého, je reálné abych se ještě dostala, pokud se nezapíšou všichni studenti? nebo je to maximální hranice počtu studentů, která může nastoupit a nemám šanci na přijetí?

Děkuji za odpovědi. 

Milan Vařeka
5. 5. 2022 16:32nové
Nejsem zaměstnanec fakulty, ale máte určitě velkou šanci, protože dost uchazečů půjde nakonec na jinou fakultu.
Ondřej Zbejval
5. 5. 2022 17:17nové

Dobrý den, mohl bych se zeptat jaká byla letos hranice pro přijetí?

Předem děkuji.

Ondřej Zbejval
Vanda Naivertová
6. 5. 2022 15:27nové
Už je to napsané v e-přihlášce.
Ondřej Zbejval
6. 5. 2022 17:17nové
To chápu, nehlásím se na práva, pouze mě zajímá jak se změnil percentil z minulého roku a podle toho si udělám představu jak to bude možná vypadat na jiných oborech.
Předem děkuji
Ondra
6. 5. 2022 17:53nové
Pry kdyz se clovek nedostane, tak uz nema sanci, protoze odvolani se na toto nevztahuje…tak nevim no.
Vanda Naivertová
6. 5. 2022 19:51nové
Ono se sice podává odvolání pouze, když máte pocit, že fakulta jednala protiprávně a bylo Vám ukřivděno, ale na dobírání studentů to nemá vliv. Já jsem taky pod čarou, ale odvolání nepodávám, jelikož mým důvodem nepřijetí je kapacita, avšak když dojde k dobírání studentů, tak fakulta mě může přijmout ať už s odvoláním nebo bez.
8. 5. 2022 15:53nové
Pokud si dobře pamatuju, právnická nabírá s ohledem na odhadovaný počet lidí, co ve výsledku nenastoupí... Tzn. dobírat nebudou
10. 5. 2022 01:20nové

Dobrý den,
v tuto chvíli je těžké určit, jaká je nyní Vaše šance na přijetí, neboť není dopředu stanovené, kolik z přijatých uchazečů se nakonec nezapíše ke studiu, zda a případně kolik pozic fakulta rozhodne doplnit původně nepřijatými uchazeči a dále také není jasné, kolik původně nepřijatých uchazečů, kteří se umístili v celkovém hodnocení lépe, než Vy, by se rozhodlo dodatečné možnosti zápisu využít.

Z toho, co zde již zaznělo, odvolání má skutečně smysl podat pouze tehdy, došlo-li v rámci přijímacího řízení k nějakému procesnímu pochybení ze strany univerzity. Dobírání uchazečů "pod čarou" probíhá postupně dle pořadí uchazečů bez ohledu na to, zda za tímto účel daný uchazeč podal odvolání. K dobrání nemusí fakulta vůbec přistoupit, a konkrétně na Právnické fakultě se nejedná o běžnou praxi. Doporučuji tedy s dobíráním nepočítat.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Vanda Naivertová
12. 5. 2022 00:00nové
Mohu se zeptat, zda minulý rok dobírání bylo, popřípadě kolikátý pod čarou se dostal jako poslední, prosím?
16. 5. 2022 00:23nové

Dobrý den,
studenty pod čarou fakulta za poslední roky nedobírala a ani letos to není předpokládáno.

Linda Krajsová
23. 5. 2022 09:53nové
Varianta jak se na pravnickou fakultu dostat je jeste podat si prihlasku do CZV (bohuzel placene) a pokusit se o prijimacky dalsi rok. Pokud byste byla prijita, nastoupila byste jako radny student do 3.semestru. Fakulta zasadne studenty nedobírá
23. 5. 2022 10:46nové
Mevim, jetsli se něco nezměnilo, ale mám za to, že na řádné studium se z CŽV přechází až po odstudování dvou let v programu CŽV, tzn. na běžné studium se nastupuje od 5., nikoliv od 3. semestru
změněno 23. 5. 2022 11:27 nové
pokud udelate prijimacky, tedy ze jste přijata nasledujici rok, nic nebrani tomu aby se preslo uz ve 3.semetru. Jinak plati to, co jste napsala. Ja jsem student CZV a tuto moznost jsem využila, bohužel opet pod carou :D