Část 4 – PRAVIDLA HRY 400 – Hráči na ledě lnejvíce šest hráčů na ledě lpři porušení menší trest pro hráčskou lavici lhráči na ledě: - brankář (povinně na začátku utkání) - pravý obránce, levý obránce - pravé křídlo, střední útočník, levé křídlo 402 – Začátek utkání, třetin a prodloužení lzahájení na straně vlastní hráčské lavice (domácí tým má volbu strany) lvýměna stran - po 1. a 2.třetině - v polovině 3.třetiny na otevřeném hřišti - podle nařízení rozhodčího l 410 – Střídání hráčů a brankářů lprostor pro střídání v průběhu hry l l l l l l l 411 – Střídání hráčů a brankářů z hráčské lavice v průběhu hry l l lstřídající hráči se nesmí zúčastnit hry lhráč částečně na hráčské lavici je již mimo hru lstřídání brankářů kdykoli lpředčasný vstup hráče místo brankáře 412 – Střídání hráčů v přerušení hry l5 vteřin pro hostující tým l5 vteřin pro domácí tým l5 vteřin na vhazování lvarování, menší trest pro hr.lavici ltýmy nesmějí provádět střídání po chybném vhazování s výjimkou uložení trestu(ů) 412 – Střídání hráčů v přerušení hry ltým, který způsobil zakázané uvolnění, - nesmí střídat - hráči se musí vrátit z hr.lavice lplatí i při oddechovém čase a kom.přestávce lodvolaný brankář se může vrátit lpři porušení menší trest pro hráčskou lavici l l 413 - Střídání hráčů z trestné lavice lmá-li být hráč po uplynutí trestu vystřídán, musí vstoupit na led a odjet na hr.lavici lpři porušení menší trest pro hráčskou lavici 415 – Střídání brankářů při přerušení hry lbrankář nesmí odjet k hráčské lavici s výjimkou, že je střídán nebo v případě oddechového času lbrankář se může vrátit do hry, jakmile je hra znovu zahájena 416 – Zranění hráči lzraněný hráč na ledě, okamžik přerušení, charakter zranění, věková kategorie lzraněný hráč (ne brankář) musí opustit led lnahrazení zraněného hráče na trestné lavici (nesmí se zúčastnit hry v době trestu, po ošetření může jít na tr.lavici) lpokud se zraněný hráč vrátí do hry před vypršením svého trestu, bude potrestán dalším menším trestem 417 – Zranění brankáři lzraněný brankář na ledě, okamžik přerušení lzranění obou brankářů - tým může hrát bez brankáře nebo - 10 minut na převlečení - žádný z původních brankářů se nesmí vrátit 419 – Čištění ledu lhlavní rozhodčí může odstranit sníh nahromaděný kolem brankových tyčí nebo na brankové čáře lbrankář úmyslně hromadí sníh na brankové čáře – menší trest 420 – Hrací doba ltři třetiny = základní hrací doba lpo každé třetině se mění strany lpřestávka 15 minut, není-li rozpisem soutěží stanoveno jinak lkonec hrací doby – zvukové znamení, případně písknutí rozhodčího 421 - Prodloužení lrozpis soutěží upravuje, zda se hraje - dvoubodový systém - tříbodový systém, utkání do rozhodnutí lnáhlá smrt lzvláštní pravidla pro prodloužení jsou v Soutěžním a disciplinárním řádu - počet hráčů 4 / 4 - odpykávání trestů Třetiny a prodloužení langlický pojem „Period“ (1st Period, 2nd Period, 3rd Period, Overtime Period) lčeský překlad „třetiny a prodloužení“ (1.třetina, 2.třetina, 3.třetina, prodloužení) l lpoužívá se na všech místech v textu 422 – Oddechový čas lkaždý tým v průběhu řádné hrací doby nebo v prodloužení – 1x 30 vteřin loddechový čas nelze žádat - po skončení střídání - po chybném vhazování lbrankář se nesmí rozcvičovat lv jednom přerušení mohou být oba oddechové časy ldotazy lděkujeme za pozornost l Příště lvhazování lofsajd lzakázané uvolnění