PdF:SPDR_OOO3 Odborná orientace v oboru - Informace o předmětu
SPDR_OOO3 Odborná orientace v oboru 3
Pedagogická fakultajaro 2016
- Rozsah
- 0/0. 3 kr. Ukončení: k.
- Vyučující
- prof. PaedDr. Miroslava Bartoňová, Ph.D. (přednášející)
doc. MUDr. Petr Kachlík, Ph.D. (přednášející)
doc. PaedDr. Jiřina Klenková, Ph.D. (přednášející)
doc. PhDr. Mgr. Dagmar Opatřilová, Ph.D. (přednášející)
doc. PhDr. Mgr. Jarmila Pipeková, Ph.D. (přednášející)
prof. PhDr. Marie Vítková, CSc. (přednášející)
doc. PhDr. Věra Vojtová, Ph.D. (přednášející) - Garance
- prof. PhDr. Marie Vítková, CSc.
Katedra speciální a inkluzivní pedagogiky – Pedagogická fakulta
Kontaktní osoba: PhDr. Mgr. Ilona Fialová, Ph.D.
Dodavatelské pracoviště: Katedra speciální a inkluzivní pedagogiky – Pedagogická fakulta - Omezení zápisu do předmětu
- Předmět je určen pouze studentům mateřských oborů.
- Mateřské obory/plány
- Speciální pedagogika (angl.) (program PdF, D-SPD) (2)
- Speciální pedagogika (něm.) (program PdF, D-SPD) (2)
- Speciální pedagogika (tříleté) (program PdF, D-SPD) (2)
- Cíle předmětu
- Cíl studia: příprava vědeckých pracovníků erudovaných pro výzkumnou a odbornou činnost ve speciální pedagogice - logopedie, surdopedie, psychopedie, somatopedie, oftalmopedie, etopedie nebo specifické poruchy učení. Po úspěšném absolvování předmětu bude student připraven pro výzkumnou a odbornou činnost v jednotlivých oborech speciální pedagogiky.
- Osnova
- V průběhu studia je student sledován v těchto oblastech: 1. Soupis publikovaných prací, aktivních vystoupení na vědeckých konferencích, stáží v zahraničí apod. 3. Předložit soupis prostudované literatury ze speciální pedagogiky a příbuzných oborů (pedagogika, psychologie, medicínské obory) 4. Ve vědecké rozpravě prezentovat ucelený základní odborný přehled v oboru speciální pedagogika a v jejich hraničních disciplínách 5. Blíže specifikovat okruh osobního odborného zájmu z vybrané speciálně pedagogické disciplíny 6. Prezentovat návrh plánovaného výzkumného projektu, prokázat znalost v problematice metodologie, zejména se vztahem k výzkumnému projektu disertační práce 7. Prokázat předpoklady pro samostatnou vědeckou a výzkumnou činnost
- Literatura
- VÍTKOVÁ, Marie. Integrativní speciální pedagogika. Integrace školní a sociální. 2. vyd. Brno: Paido Brno, 2004, 463 s. Edice pedagogické literatury. ISBN 80-7315-071-9. info
- Výukové metody
- Teoretická příprava, absolvování stáže.
- Metody hodnocení
- Hodnocení průběhu studia v DSP 1. Hodnocení vědecké práce studenta probíhá podle studijního a zkušebního řádu pro studenty doktorských studijních programů, semestrálně (hodnotí školitel formou kolokvia, zápis do IS) V případě kladného semestrálního hodnocení vědecké práce se student zapisuje do dalšího semestru (registrace předmětů do IS v souladu s harmonogramem PdF MU a v souladu s individuálním plánem studenta).
- Informace učitele
- http://www.ped.muni.cz/wsedu
Podrobné informace vždy upřesní vyučující. - Další komentáře
- Předmět je vyučován každý semestr.
Výuka probíhá blokově.
- Statistika zápisu (jaro 2016, nejnovější)
- Permalink: https://is.muni.cz/predmet/ped/jaro2016/SPDR_OOO3