Thread: Odvolání/
neprijatý z kapacitných dôvodov

Je podivné, jak se mezi lidmi drží představa, že je dobré podat odvolání, když někdo skončí pod čarou v přijímacím řízení na vysoké škole. Když přitom odvolání má ve správním právu jinou funkci než se přihlásit o to, že fakt chci, aby správní orgán rozhodl jinak, i když jeho rozhodnutí i předcházející řízení bylo bez vad. Nemáte někdo tip, kde se tohle vzalo?

4/8/2020 07:49new
Tak podle některých uchazečů na FF podání odvolání doporučují přímo studijní referentky...
4/8/2020 12:47new

Hm...tak to je...éééé... jak to říct - no, jde to přímo proti informacím k odvolání, které má FF na webu - viz zde:
https://www.phil.muni.cz/do/phil/Pracoviste/prijimaci/materialy_uchazeci/zavazne_informace/informace_neprijatym_uchazecum.pdf

Pak ať si ovšem nestěžují na zahlcení dotazy, když se mezi lidmi šíří informace, že na studijním jim řeknou něco jiného. Taky bych si zavolala, abych dostala lepší zprávu :-)
4/8/2020 12:34new

No, tak například na UPOLu mají napsáno, že když jsou nepřijati z kapacitních důvodů, tak má smysl se odvolat. Pravděpodobně v případě "dobírání" pracují jenom s těmi, kteří odvoláním vyjádří svůj setrvávající zájem o studium... cituji doslova z textu na jejich stránkách:

"b) TEXT ROZHODNUTÍ: nepřijat pro nedostačující kapacitu oboru

VYSVĚTLENÍ TEXTU: uchazeč úspěšně vykonal přijímací zkoušku, ale nebyl ke studiu přijat z kapacitních důvodů. V případě, že se k zápisu do studia nedostaví dostatečný počet uchazečů, je možné takového uchazeče na základě jeho odvolání dodatečně ke studiu přijmout – PODÁVAT ŽÁDOST O PŘEZKOUMÁNÍ ROZHODNUTÍ (ODVOLÁNÍ) PROTI NEPŘIJETÍ KE STUDIU MÁ SMYSL!

c) TEXT ROZHODNUTÍ: nepřijat pro neprospěch u přijímací zkoušky

VYSVĚTLENÍ TEXTU: uchazeč nevykonal úspěšně přijímací zkoušku, počet získaných bodů není dostatečný pro přijetí ke studiu. Takové rozhodnutí děkana fakulty nelze změnit a – PODÁVAT ŽÁDOST O PŘEZKOUMÁNÍ ROZHODNUTÍ (ODVOLÁNÍ) PROTI NEPŘIJETÍ KE STUDIU NEMÁ SMYSL!"

Ale na Masaryčce je to jinak - a uchazeči si málokdy uvědomují, že se musí zajímat o to, jak to je konkrétně na škole, na kterou se hlásí...

Tak to je dost divný. Tahle praxe UPOLu přece není právně ok. Nebo snad jo?

V čl. 17 odst. 3 Řádu přijímacího řízení Univerzity Palackého v Olomouci je toto: V případě, že rektor dojde k závěru, že napadené rozhodnutí je v rozporu s právními předpisy či vnitřními předpisy UP nebo fakulty nebo že je jinak nesprávné, pak děkanovo rozhodnutí změní či zruší. V opačném případě rektor odvolání zamítne a děkanovo rozhodnutí potvrdí. Což mi přijde v pohodě. Ale nepřijde mi, že by v tom měla oporu ta praxe, která se uvádí na stránkách.

4/8/2020 15:04new
Přiznám se, že v "právničině" nejsem kovaná, takže nedovedu posoudit. Ale pokud tak postupuje jedna vysoká škola, mohou si uchazeči snadno myslet, že to je obvyklá praxe...
3/8/2020 20:17new
V případě, že se fakulta rozhodne dobírat další lidi, bude automaticky dobírat další v pořadí. Odvolání nebo nějaký dopis na to nemá vliv.
Ale může to být klidně až v září (až proběhnou i náhradní termíny zápisů) nebo vůbec - fakulty většinou přijímají více lidí, protože už ze zkušenosti vědí, že se všichni nezapíší.
Juraj Beňo
4/8/2020 20:19new
Ak som to správne pochopil, tak jediné čo mi ostáva je čakať. Ďakujem za pomoc.
Alexandra Tarasidu
24/8/2020 20:26new
Právě jsem si přečetla odpověď na svůj dotaz "Jsem pod čarou, jak a kdy se dozvím, že mě dobrali za někoho, kdo se nezapsal..." Ještě by mě ale zajímalo, co se bude dít, když se přihlásím (a zaplatím) možnost studia stejného oboru v rámci celoživotního vzdělávání (zápis do 31. 8. 2020) a někdy v září se případně dozvím, že jsem byla přijata do "klasického" kombinovaného studia.
Díky za odpověď.
26/8/2020 10:58new
Dobrý den,
povaha některých dotazů (jako je ten Váš) vyžaduje odpověď fakulty, a proto dotaz směřujte na studijní oddělení příslušné fakulty.
Zuzana Gallistlová
18/8/2020 23:35new
Kam poslat odvolání
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat kam mám poslat odvolání v poučení se píše, že odvolacím orgánem je rektorát. Lze odvolání poslat elektronicky a nebo poštou popřípadě na jaký email/adresu.
Předem děkuji za odpověď.
22/8/2020 13:07new
Dobrý den, odvolání, prosím, zašlete na adresu studijního oddělení fakulty. Po vyjádření děkana předává fakulta odvolání k vyjádření rektorovi.
last modified 27/10/2008 13:19 new
Ostatní týkající se příjímacího řízení
Veronika Dočekalová
2/12/2019 22:37new
Odpuštění příjímacích zkoušek
Dobrý den,
mám už podanou přihlášku na obor Bezpečnostní a strategická studia, ale nedávno jsem zjistila, že jako úspěšná řešitelka SOČ v oboru 16. Historie, můžu zaslat žádost spolu s ověřenou kopií diplomu. Jak by tedy ta žádost měla vypadat, aby mi ji fakulta uznala?
6/12/2019 15:10new

Dobrý den,

pro podání žádosti o prominutí přijímací zkoušky na FSS musíte v e-přihlášce v sekci (2) Studium, zkoušky a dokumenty zakliknout políčko "žádost o prominutí přijímacích zkoušek". Zároveň do příloh nahrajte dokumenty, které potvrzují, že splňujete kritérium prominutí - v případě SOČ scan úředně ověřené kopie diplomu nebo scan kopie diplomu s razítkem a podpisem Vaší střední školy.
Kristína Kupková
29/1/2020 23:07new

Dobrý deň,

mám záujem o štúdium na lekárkej fakulte a nedávno som sa prostredníctvom vášho e-mailu dozvedela, že keďže spĺňam všetky štyri podmienky na prijatie bez prijímačiek, budem prijatá i keď pochádzam zo SR. Preto by ma zaujímalo, či treba v dokumente so žiadosťou prepísať podmienku " Jsem ve školním roce 2019/2020 studentem/studentkou posledního maturitního ročníku střední školy na území České republiky." na ".. území Slovenské republiky." ?
9/2/2020 10:17new
Dobrý den, obraťte se prosím s tímto dotazem přímo na studijní oddělení Lékařské fakulty. Mail: pankova@med.muni.cz
Eliška Zimková
21/1/2020 19:30new
Stejný termín přijímacích zkoušek
Dobrý den, ráda bych si podala přihlášku na fyzioterapii na lékařské fakultě i na dentální hygienu, bohužel data termínu jsou stejná. Chci se zeptat, jestli se můžu účastnit obou přijímacích řízení, když je to ve stejný den. Předem děkuji za odpověď.
23/1/2020 21:54new
Dobrý den, přijímací zkoušku z předepsaných oborových testů budete vykonávat pouze jednou a výsledek se Vám započítá pro oba obory. Jedná se o obory v bakalářském typu studia, kde to takto funguje.
Můžete si proto podat bez obav přihlášky na oba uvedené obory.
Jakub Aipldauer
26/2/2020 17:44new
Matematika+ a TSP
Dobrý den,
rád bych se zeptal, zda mohu zažádat o prominutí přijímacích zkoušek skrze Matematiku+ a zároveň jít na TSP, jelikož se TSP konají před Matematikou+ a nerad bych se spoléhal pouze na ni.
Děkuji.

29/2/2020 11:10new
Dobrý den, musíte si vybrat. Pokud byste u Matematiky+ neuspěl, nebyl byste přijat.
188.175.239.*
9/3/2020 16:11new
Potvrzení od zaměstnavatele
Dobrý den,
chtěla jsem se Vás zeptat na podrobnosti ohledně formuláře pro vyplnění od zaměstnavatele. Nyní pracuji v nemocnici od 1.11.2019. Pročetla jsem si Váš formulář a je v něm napsáno, že musíme mít odpracovaná určitá leta v oboru intenzivní péče. Praxi v tomto oboru jsem na VŠ měla. Dohromady mi ale 2 roky nesedí. Jak mám postupovat. Děkuji
12/3/2020 08:54new
Dobrý den, s tímto dotazem se prosím obraťte přímo na studijní oddělení Lékařské fakulty.
Beatrix Mária Bukovinská
11/3/2020 21:30new
Oznámenie o mieste a čase konania TSP mimo Brna
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kam a kedy mi budú zaslané nejaké podrobnejšie informácie o konaní TSP na Slovensku? V prihláške som si zvolila ako preferované miesto Košice, ale uviedla som aj iné mestá, ak by to v Košiciach kvôli veľkému množstvu uchádzačov nebolo možné. Mám očakávať, že mi konkrétne informácie o presnom mieste a čase konania TSP budú zaslané e-mailom, alebo mám kontrolovať tento portál? Prihlášku som si podávala na právnickú fakultu. Za odpoveď vopred ďakujem.
12/3/2020 09:55new
Dobrý den, informace Vám budou vloženy do Vaší e-přihlášky.
Miriam Šuranová
17/3/2020 22:28new
aktuálna situácia
DObrý deň, chcela by som sa opýtať či sa zvažuje posunutie prijímacich skúšok na základe aktuálnej situácie? Hlásim sa na Prírodovedecku fakultu a na Lekársku fakultu, ktorej prijímacie skúšky sa konajú v júni ale hrozí, že maturita sa bude odkladať taktiež na jún. Je možné na základe takejto udalosti požiadať o iný termín prijímacej skúšky, ak by sa to nepreložilo?
Ďakujem.
18/3/2020 09:17new

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Zatím není známo, jak dlouhou účinnost budou mít mimořádná opatření Vlády ČR. Neumíme v současné době jednoznačně říci, jak se veškerá omezení projeví na přijímacím řízení. Zodpovědně zvažujeme všechny možnosti a uchazeče o studium budeme včas informovat.

Masarykova univerzita situaci týkající se šíření koronaviru monitoruje, řídí se doporučeními příslušných orgánů a z preventivních důvodů již přijala řadu opatření, o kterých podrobně informuje zde: https://www.muni.cz/koronavirus.
O dalších opatřeních bude univerzita rozhodovat na základě doporučení a nařízení příslušných orgánů, doporučujeme sledovat aktuality na výše uvedeném odkazu.
Amálie Holoubková
21/3/2020 15:21new
Matematika+ a prominutí TSP
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli se vzhledem k posunutí TSP budou měnit i požadavky na prominutí přijímacích zkoušek, a to konkrétně v Matematice+. Kvůli
momentální situaci se totiž didaktický test z Matematiky+ bude psát dříve než přijímačky, a jestli je tedy možné si zažádat o prominutí a v případě neúspěchu si pak napsat i TSP v červnu.
Děkuji za odpověď.
22/3/2020 15:21new
Dobrý den, v této věci se nic nemění - tedy je třeba si zvolit buď TSP nebo Matematiku+. Nelze zkombinovat obojí.
Quido Boleloucký
24/3/2020 13:30new
Matematika+
Dobrý den,
rád bych se zeptal, jak by se řešila situace, že se Matematika+ psát nebude? Jaké jsou pak možnosti pro studenty, kteří se namísto TSP rozhodli pro Matematiku+?
26/3/2020 08:03new
Dobrý den, pokud by taková situace skutečně nastala, obraťte se na kontaktní e-mail pro uchazeče o studium: prihlaska@muni.cz.
Kateřina Salašová
19/4/2020 19:05new
Pozvánka a bodování přijímacích zkoušek
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jelikož jsem se to nikde nedočetla, kdy by mi měla přijít pozvánka k přijímacím zkouškám na obor Zubní lékařství a Dentální hygienu.
Také bych ráda věděla, jaká je penalizace, pokud bude moje odpověď v testu špatná.
Velmi děkuji.
Kateřina Salašová
28/4/2020 21:27new
Dobrý den, odpověď Vám byla zaslána přímo z fakulty na Váš kontaktní e-mail.
Natálie Marková
18/5/2020 18:52new
Ubytování během přijímacího řízení

Dobrý den,

jen jsem se chtěla zeptat zda není na Lékařské fakultě možnost, využít během přijímacího řízení nějakého ubytování? Jelikož to máme do Brna +-300 km. Proto jsem se chtěla jen zeptat pokud není nějaká taková možnost? Omlouvám se, pokud už tu odpověď někde zazněla.

Děkuji mnohokrát.

Marková
23/5/2020 22:22new
Dobrý den, za účelem přijímacího řízení Masarykova univerzita bohužel možnost ubytování nenabízí. Zkuste se obrátit na nějaké privátní poskytovatele těchto služeb. Děkuji za pochopení.