Sophia Papayová
30/3/2021 07:52new
Prominutí přijímací skoušky a přijetí ke studiu
Dobrý den,
v přihlášce mám napsáno, že mi na základě žádosti byla prominuta přijímací zkouška. Ve výsledcích přijímacího řízení je ale napsáno, že o přijetí ještě nebylo rozhodnuto. Proto bych se Vás chtěla zeptat, zda mohu v tomto případě počítat s přijetím, nebo jestli se může stát, že i přes prominutí přijímací zkoušky přijata nebudu.
Zároveň bych se chtěla zeptat jak to je, když se hlásim na dvouoborové (angličtina a čínske studia) a jednooborové (čínske studia) a byli mi prominuty skoušky právě pro čínske studia (pro obe preference). Na to abych byla přijata na angličtinu musím dělat TSP a oborovou skoušku. Je možné, že by můj výsledek z TSP nějak ovplyvnil, zda jsem nebo nejsem přijata na čínska studia?
Děkuji
2/4/2021 21:20new

Dobrý den,
ano, můžete počítat s přijetím. Nemělo by se stát, že by jste nakonec přijata nebyla.
Pokud Váš výsledek z přijímací zkoušky na Anglický jazyk nedopadne dobře, nijak to Vaše přijetí na Čínská studia neovlivní, jelikož by Vám pak byl nabídnut zápis do 2. preference, kde máte opět, tentokrát jednooborově, Čínská studia.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Sophia Papayová
4/4/2021 08:24new
Mockrát děkuji za odpověď.