PdF:SZ7BK_DTI1 Informační technologie 1 - Informace o předmětu
SZ7BK_DTI1 Informační technologie 1
Pedagogická fakultajaro 2010
- Rozsah
- 0/1/0. 4 hodiny. 1 kr. Ukončení: z.
- Vyučující
- Mgr. Alena Hyprová (cvičící)
Ing. Gabriela Štěpánová (cvičící) - Garance
- Mgr. Alena Hyprová
Katedra technické a informační výchovy – Pedagogická fakulta
Kontaktní osoba: Mgr. Alena Hyprová - Rozvrh seminárních/paralelních skupin
- SZ7BK_DTI1/1: Rozvrh nebyl do ISu vložen. A. Hyprová
SZ7BK_DTI1/2: Rozvrh nebyl do ISu vložen. A. Hyprová
SZ7BK_DTI1/3: Rozvrh nebyl do ISu vložen. A. Hyprová
SZ7BK_DTI1/4: Rozvrh nebyl do ISu vložen. A. Hyprová
SZ7BK_DTI1/5: Rozvrh nebyl do ISu vložen. A. Hyprová
SZ7BK_DTI1/6: Rozvrh nebyl do ISu vložen. A. Hyprová
SZ7BK_DTI1/7: Rozvrh nebyl do ISu vložen. A. Hyprová - Omezení zápisu do předmětu
- Předmět je nabízen i studentům mimo mateřské obory.
Předmět si smí zapsat nejvýše 1000 stud.
Momentální stav registrace a zápisu: zapsáno: 0/1000, pouze zareg.: 0/1000, pouze zareg. s předností (mateřské obory): 0/1000 - Mateřské obory/plány
- předmět má 6 mateřských oborů, zobrazit
- Cíle předmětu
- Hlavní cíle kurzu jsou:
rozumět základní odborné terminologii z oblasti informačních a komunikačních technologií;
umět vyhledávat informace na Internetu;
umět stahovat, editovat a konvertovat obrázky;
být schopný stahovat video z video serverů;
editovat video a zvuk, exportovat do různých formátů;
umět pracovat v textovém editoru, zvládat psaní výukového textu s dodržením zadaných formálních úprav;
používat automatizované postupy při tvorbě výukových textů, odkazy a záložky, správně citovat použité prameny;
umět vytvořit multimediální výukovou prezentaci;
být schopný konverze dokumentů a prezentací do formátů vhodných pro publikování na web; - Osnova
- 1. Využití textových editorů pro tvorbu výukových materiálů (internetový text, citace, hromadná korespondence, hyperlinky, vlastní styly, generování obsahu, zalomení stránky a titulek pod obrázkem);
- 2. Konverze do různých formátů (pdf, swf);
- 3. Práce s obrázky;
- 4. Práce s obrázky ve PhotoFiltre Studio (stažení, instalace, oříznutí obrázku, velikost obrázku, konverze do různých formátů);
- 5. Stahování videa z internetu (stažení videa z YouTube, konverze videa do MP3);
- 6. Přehrávání videa staženého z internetu ve FLV Player;
- 7. Úprava videa a zvuku (import videa, střih a vložení titulků, export filmu;
- 8. Stažení hudby z internetu;
- 9. Výukové prezentace (Microsoft Office PowerPoint 2007, vložení videa, vložení zvuku, vložení tlačítek, tvorba a vložení pozadí);
- 10. Komprimace (zabalení) souborů (základní komprimace/dekomprimace souborů ve Windows, ve WinRAR, v Total Commander);
- Literatura
- SAK, Petr, Jiří MAREŠ, Hana NOVÁ, Vít RICHTER, Karolína KOLESÁROVÁ a Jarmila SKALKOVÁ. Člověk a vzdělání v informační společnosti. Vydání 1. Praha: Portál, 2007, 290 stran. ISBN 9788073672300. info
- Výukové metody
- praktická cvičení na počítači s potřebným software, distanční vzdělávání
- Metody hodnocení
- V průběhu semestru jsou studenti kontrolováni jak plní dané úkoly.
Studenti průběžně splní 2 testy a obhájí projekt. - Navazující předměty
- Informace učitele
- http://wrack.ped.muni.cz/vyuka_moodle
Studenti studují podle přesného harmonogramu ze studijních materiálů uvedených v interaktivní osnově. Studijní materiály se skládají z velkého množství výukových animací a jsou doplněny řadou řešených příkladů, které slouží jako autokorektivní testy pro ověření, zda student probírané učivo správně pochopil a dobře nastudoval. - Další komentáře
- Předmět je dovoleno ukončit i mimo zkouškové období.
Předmět je vyučován každoročně.
- Statistika zápisu (jaro 2010, nejnovější)
- Permalink: https://is.muni.cz/predmet/ped/jaro2010/SZ7BK_DTI1